Forma żelowa nawozów dolistnych

Liść

Efektem intensywnych badań i prac rozwojowych prowadzonych w firmie Agrami jest seria nawozów dolistnych w formie żelu. Nawozy w tej postaci, obecne dopiero od niedawna na rynku nawozów ogrodniczych, są unikatowe wśród produktów dedykowanych do odżywiania roślin rolniczych. Wiedza twórców nawozów w firmie Agrami z zakresu chemii, rolnictwa i środowiska pozwoliła osiągnąć ten ambitny cel. Sprostali oni tym samym oczekiwaniom i wymaganiom współczesnego rolnictwa nakierowanych zarówno na efekt produkcyjny, jak i środowiskowy.

Powiązane produkty

Mi Kukurydza - wiadro

PFC 1(C)(II)(b): WIELOSKŁADNIKOWY NIEORGANICZNY NAWÓZ MIKROSKŁADNIKOWY* Nawóz do dolistnego stosowania w kukurydzy,…

320,00 

Zobacz produkt

Mi Rzepak - wiadro

PFC 1(C)(II)(b): WIELOSKŁADNIKOWY NIEORGANICZNY NAWÓZ MIKROSKŁADNIKOWY* Nawóz do dolistnego stosowania w uprawach…

330,00 

Zobacz produkt

MI ZBOŻE - wiadro

PFC 1(C)(II)(b): WIELOSKŁADNIKOWY NIEORGANICZNY NAWÓZ MIKROSKŁADNIKOWY* Nawóz do dolistnego stosowania w zbożach…

350,00 

Zobacz produkt

Forma żelowa nawozów pozwala na połączenie wielu zalet nawozów płynnych (roztworów, zawiesin) i stałych (proszki, granulaty). Ich płynna postać, ale jednocześnie duża lepkość, pozwalają na wysoką koncentrację składników pokarmowych przy zachowanej dobrej i szybkiej rozpuszczalności nawozu w wodzie, nawet o niskiej temperaturze. Walory te pozwalają na stosowanie małych dawek nawozów, co wpływa korzystnie na ekonomikę dokarmiania dolistnego roślin. Przygotowanie cieczy roboczej jest przy tym szybkie i łatwe. Ciecz robocza zawierająca nawóz w formie żelowej dobrze przylega do liści. Duża lepkość substancji żelującej ogranicza spływanie cieczy z dokarmianych roślin i spowalnia jej odparowanie. Zwiększa to efektywność wnikania składników pokarmowych do roślin i ogranicza szybką krystalizację nawozów na ich powierzchni.

Nawozy w formie żelowej są wygodne, łatwe i bezpieczna w transporcie, przechowywaniu oraz użyciu. Nie pylą i nie „kurzą się”, po ewentualnym rozlaniu wolno wnikają w podłoże i spływają do miejsc niżej położonych. Łatwo je zatem zebrać i zneutralizować.